Petek Bakımı Ve Temizleme

Petek Bakımı Ve Temizleme

Petek Temizleme önemli bir operasyondur. Bütçeniz, gerekse huzurlu şekilde kış geçirmeniz için Petek temizlettirmeyi ihmal etmeyin. Petek Temizliği; radyatör petek içerisinde zamanla oluşan kireçlenmeler, paslanmalar, balçık gibi durumlarda yapılması önemlidir. Özel kimyasallarla yapılan Petek Temizliğini her sene kışa girmeden yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Petek Temizliği-Temizleme Ankara

Kombi petek temizliği kullanımıza bağlı olarak kapalı devre ısıtmaya göre çalıştığı için yıllar geçtikçe tesisatımızda kireçlenme, tortu, çamurlaşma, kışır ve tortu oluşmaya başlar. Bu maddeler tesisatımızı zamanla tam anlamıyla düzgün çalışmamasına neden olur. Bu olumsuz durum bize çok gaz tüketmemize rağmen az ısınma olarak yansımaya başlar.  Gaz tüketimine büyük katkısı olan kombi bakımından söze etmiştik.

Çok ısınmak az fatura ödemek için petek temizliği yaptırın


 Ankarada petek radyatör temizliği-temizleme konusunda 5 yılı aşkın süre içerinde konusunda uzmanlaşmış ustalarımız ile petek yıkama, tesisat temizliğini özel makinalarımız ve özel kimyasal ilaçlarımızla tesisatınıza zarar vermeden garantili şekilde tesisatınızda oluşmuş olumsuzlukları tesisat yıkama ile gideriyoruz. Tesisat temizliği sonrası hem kombi bakımı hemde petek temizliği sayesinde petekleriniz daha fazla ısı verirken gaz tüketiminde belirgin bir azalma olduğunu göreceksiniz.

Petek temizliği için özel olarak üretilmiş makina ve özel kimyasalla yapılan petek temizliği yaklaşık 1,5-2 saat arası sürer. Petek Temizleme işlemi banyodan yada kombinin altında tesisata bağlanarak yapılır. Tesisattaki kirli su başaltıldıkdan sonra, petek temizleme kimyasalı tesisata makina yardımıyla verilmek suretiyle devir daim yaptırlır. Kimyasal ilaç Petek içlerinde birikmiş tortu ve kireçin hızla çözülmesi için geliştirilmiş özel bir formuldür. Yaklaşık 1,2 saat süren bu işlem sonrası tesisat içerisinde oluşmuş tüm pislik sistemden atılır. Tesisata yeni su ve Nötürleştirici ilave edildikten sonra petekler tek tek kontrol edilir havası olanların havası alındıktan sonra tesisat kullanıma hazır şekilde teslim edilir.

Peteklerin içerisi sürekli suya maruz kaldığı için suların içerisinde oluşan tortu, kurum, kireç ve bakteriler peteklerin altında birikir. Oluşan bu tabaka zamanla su silkilasyonunu engellemeye başlar buda peteklerin ısınmamasına yol açar.